Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Arrestohet 28 vjeçari nga Tetova

Tetovë, 23 janar – Dje (22.01.2021) rreth orës 08:00 nëpunësit e SPB-Tetovë kanë arrestuar 28 vjeçarin me inicialet D.S nga Tetova, për shkak se gjatë kontrollit në shtëpinë e tij të kryer me urdhër të gjykatës, kanë gjetur në pushkë gjuetie “Bereta” e kalibrit 12mm si dhe fara të kanabisit – informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

28 vjeçari D.S u ndalua në stacionin e policisë dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të ngritet akuzë kundër tij.

Postime të ngjashme

BE-ja dërgon pajisje dhe ndihmë për përballje me zjarret në Maqedoninë e Veriut

Z H

U ndanë 11 vendime për Kopshtin e fëmijëve “Fidani”

Z H

Prilep/ 11 qytetarë ngelin pa shtëpi, digjen dhe barakat sociale, shpëtohen 3 foshnje

Z H

Edhe Qyteti i Shkupit ndanë nga 10 mijë denarë shpërblime për zjarrfikësit

Z H

Komuna e Tetovës paralajmëron për stuhi lokale gjatë pasditës

Z H

Mbi 200 raste të reja me covid në Maqedoni

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...