Arrestohet 67 vjeçari nga Vushtrria, po kërkohej për vjedhje

Policia e Kosovës në Vushtrri ka njoftuar se ka realizuar ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata.

 

“Një urdhëresë e tillë është realizuar dje me datë 15.09.2021, ku rreth orës 12:00, në Vushtrri është ndaluar i dyshuari A.D., 67 vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës, ndaj të cilit Gjykata Themelore në Mitrovicë-Dega në Vushtrri, kishte lëshuar urdhëresën ED.nr. 203/2021, për veprën penale ,,Vjedhje e shërbimeve””, thuhet në njoftim.

Pas arrestimit dhe përfundimit të procedurave policore, sipas urdhëresës së gjykatës, i njëjti është dërguar në vuajtje të dënimit. 

Related posts

Ende në arrati i dyshuari kryesor në rastin e 18 vjeçares që u dërgua pa shenja jete në spitalin e Ferizajt

Redaksia

E mitura nga Obiliqi rrah prindërit i bënë për spital

D V

Krisma nga dy persona te kazerma e Shkupit, ushtari gjuan në ajër

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More