Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Arrestohet Caroline Jurie për shkak të skandalit që shkaktoi në skenë me “Miss Sri Lanka”

Policia në Shri Lanka ka arrestuar Carolina Jurie (28 vjeçe) pas skandalit që shkaktoi të dielën, derisa Pushpika De Silva (31 vjeçe) fitoi kurorën e më të bukurës për 2020/2021.

Kjo e fundit mbeti me ‘kokë të lënduar’, në momentin kur “Miss World” ia largoi kurorën dhe pretendoi se nuk i takon asaj pasi është e shkurorëzuar.

Megjithatë, organizatorët e evenimentit ia rikthyen kurorën dhe titullin pasi konfirmuan se nuk është e divorcuar.

“Ekziston rregulli që ndalon femrat që tashmë janë martuar dhe divorcuar, kështu që propozoj që kurora t’i kalojë vendit të dytë”.

Në një postim të publikuar në rrjete sociale, De Silva bëri të ditur se ishte trajtuar në spital pas lëndimeve që mori në kokë.

“Ka shumë nëna beqare si unë sot që vuajnë në Shri Lanka”, tha ajo në një konferencë për shtyp. “Kjo kurorë u kushtohet atyre grave, atyre nënave beqare që vuajnë për të rritur fëmijët e tyre vetëm”.

Ajo shtoi se do të merrte masa ligjore për mënyrën ‘e paarsyeshme dhe fyese’ me të cilën u trajtua.

Gjithashtu ishte arrestuar edhe një modele tjetër e Shri Lankës e përfshirë në këtë situatë.

Postime të ngjashme

Dokumentari i Britney Spears do të lansohet në fillim të muajit maj

S.B.

Labinot Tahiri dhuron 2000 euro për Alean, e cila vuan nga një lloj i rrallë i tumorit

S.B.

Dua Lipa me poza provokuese në promovimin e koleksionit të ri të atleteve “Puma”

S.B.

“Pa maska dhe pa distancë sociale” – “Brit Awards 2021” do të ketë katër mijë pjesëmarrës

S.B.

John Travolta kujton momentin kur vallëzoi me Princeshën Diana: Unë kisha privilegjin dhe nderin më të madh ta bëja këtë

S.B.

Anwar Hadid rikthehet me këngën e re “Off@Night”, merr mbështetje të madhe nga Dua Lipa

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...