Kosovë

Arrestohet edhe Nasim Haradinaj

Zhurnal Ads

Nënkryetari i OVL-së së UÇK-së, Nasim Haradinaj, është arrestuar në këto momente nga hetuesit e Dhomave të Specializuara të Kosovës.

Ai është arrestuar në lagjen Pejton në Prishtinë, njofton Klan Kosova.

Haradinaj ka refuzuar që të ndalohet nga hetuesit e Speciales.

“Refuzoj të shkoj me këta të EULEX-it, me ju [Policinë e Kosovës] vi”.

Derisa ka folur me zyrtarët policorë ai është shprehur se është njoftuar se ka një urdhërarrest ndaj tij.

Pas mesditës hetuesit e Speciales e kanë arrestuar edhe Kryetarin e OVL-së së UÇK-së, Hysni Gucati.

Postime të ngjashme

Prokuroria e Speciales kërkon që gjykimi ndaj ish- krerëve të UÇK-së të nisë në verën e vitit 2021

D XH

Specialja “zhagit” procedurën ndaj Gucatit e Haradinajt, ua vonon aktakuzën dhe i lë në paraburgim

D XH

“Kam provuar 10 herë të vetëvritem”, rrëfimi i trishtë i kosovares së dhunuar nga forcat serbe

D XH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...