Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Arrestohet kumanovari, i cili ishte arratisur nga burgu në Idrizovë

Policia arrestoi kumanovirin, i cili kishte ikur nga burgu në Idrizovë, ndërsa duhej të vuante dënimin me burg prej rreth tre vite.

Sipas informacioneve të MBP, dje në orën 21.45, nëpunës policorë nga SPB-Kumanovë, në bazë të urdhërit të gjykatës, e kanë arrestuar F.Z.(26) nga Kumanova për vuajtjen e dënimit me burg në kohëzgjatje prej dy vite e 11 muaj në Institutin ndëshkues përmirësues – Burgu Idrizovë.

Për atë është lëshuar fletë arrest për person të gjykuar, i cili ka ikur nga burgu, ndërsa ishte i gjykuar për vprën e kryer penale sipas nenit 418 dhe sipas nenit 131 nga Kodi Penal.

Postime të ngjashme

Gjendet i vdekur një person në Mitrovicën e Veriut

S.B.

14 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit

S.B.

Drejtim mjeti pa leje dhe në gjendje të dehur, 6 shoferë të arrestuar, 78 patenta të pezulluara në vend

S.B.

Lëndohet një polic në aksident trafiku në Shkup

S.B.

Covid 19 i mer jetën zjarrfikësit të njohur nga Shkupi, Nuredin Mustafa

Z H

Korçë/ Iu gjet një automatik pa leje dhe disa fishekë në shtëpi, arrestohet 41-vjeçari

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...