Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Arrestohet kumbari i Nikolla Gruevskit, Risto Novaçevski

Shkup, 19 tetor, zhurnal.mk – Me urdhër të prokurorisë për krim të organizuar, sot në mëngjes është arrestuar Risto Novaçevski, kumbarë i ish kryeministrit Nikolla Gruevski. Novaçevski është arrestuar si i dyshuar për parcelat e dyshimta në Vodno.

Bashkë me Novaçevskin në këtë rast dyshohen edhe Nikolla Gruevski, Sasho Mijallkov, Orce Kamçev, nëna e tij Ratka Kamçeva dhe Nenad Josifoviq.

Postime të ngjashme

Ju del “error” në numrin amë gjatë regjistrimit? Ja si ta tejkaloni pengesën

T E

Edhe Enti i Statistikave nuk kishte internet sot, tha Selami

R Zh

Ende nuk lejohet organizimi i dasmave

T E

Dy të arrestuar pas plagosjes së djalit të Sulejman Rexhepit

T E

Shpërthen zjarr i fuqishëm në fshatrat e Manastirit

T E

Sassoli kërkon Konferencë ndërqeveritare për Shqipërinë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...