Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Arrestohet “mbreti i mashtrimi në internet”

Policia italiane ka arrestuar, pas disa vitesh kërkimi, një njeri që konsiderohet si “mbreti i mashtrimeve elektronike”.

Personi, emri i të cilit gazeta nuk tregohet, ishte një nga “mashtruesit e parë të informacionit” dhe veproi si anëtar i një bande kriminale ndërkombëtare, shkruan gazeta “Il fato Cotidiano”.

Ai ishte dënuar tashmë me shtatë vjet burg në një gjyq të mëparshëm për mashtrim, zhvatje, falsifikim të dokumenteve, por ai u fsheh në periferi të Romës deri në arrestimin e tij.

Burri u arrestua pasi policia arriti të përcaktojë zonën ku vepronte krimineli, duke përdorur metodat e mbikëqyrjes elektronike dhe tradicionale.

Gjatë arrestimit, pranë tij u gjetën disa telefona celularë, karta krediti dhe pajisje për t’u lidhur në internet.

Postime të ngjashme

Shumë shpejt do të mund të fshihni… Instagram dhe Facebook vijnë me ndryshime të reja

Dafina Vidishiqi

Starlink synon rritjen e shpejtësisë së internetit nëpër aeroplanë

Lea Muslija

‘Udhëtim i ëndrrave’, Jeff Bezos bëhet gati të vizitojë hapësirën për 11 minuta

Lea Muslija

Risia nga WhatsApp: Njihuni me funksionet e reja të aplikacionit

Lea Muslija

Jeff Bezos bën realitet ëndrrën më të madhe të tij dhe të shumë njerëzve

Lea Muslija

Jeff Bezos bën realitet ëndrrën më të madhe të tij dhe të shumë njerëzve

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...