Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Arrestohet një 23 vjeçar në Shtime për falsifikim të parave

Policia e Kosovës, ka njoftuar se pas një pune të suksesshme operative në teren, hetuesit policor nga stacioni policor në Shtime, kanë arritur që të të arrestojnë personin e dyshuar i cili dyshohet se ka kryer veprën penale falsifikim i parasë.

“Rasti ka ndodhur me 23.01.2021, në rrugën ,,Adem Jashari” në një pompë derivatesh në Shtime , ku i dyshuari, E.K. (m/ Kosovar 23 vjeç) kishte këmbyer 2.500 dollar amerikan në kundërvlerë prej 2.037,50 euro. Pas raportimit të rastit janë ndërmarrë veprimet e duhura policore dhe pas ekzaminimit laboratorik të dollarëve amerikan,kanë rezultuar të falsifikuara”, thuhet në njoftim.

I dyshuari në prezencë të avokatit ka pranuar në tërësi veprën e kryer dhe pas intervistimit,me urdhër të prokurorit, i dyshuari dërgohet në mbajtje për 48 orë.

Postime të ngjashme

Në Shkup janë shqiptuar 184 sanksione, 39 për ngasje të shpejtë

Z H

Pas mosmarrveshjes me gruan kishte rrëmbyer dy fëmijët e tij, pas 10 vitesh arrestohet në Prizren shqiptari më i kërkuar në Austri

D V

Shtetasi i Kosovës rrahet brutalisht në një hotel në Shëngjin

D V

Lipjan: Gjendet një 37 vjeçare e vdekur, policia po heton rastin

D V

Operacioni në Kadastrën e Tiranës, policia: Janë arrestuar tre zyrtarë

D V

Aksident i rëndë në autostradën “Ibrahim Rugova”, rrotullohet kamioni

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...