Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Arrestohet një 26 vjeçar te i cili janë gjetur 44 pako me marihuanë

Tetovë, 14 qershor – Policë nga Tetova sot pas një kontrolli në shtëpinë e një 26 vjeçari kanë gjetur 44 pako me marihuanë me çka të dyshuarit janë arrestuar. Kontrolli është kryer konform urdhrit gjyqësor.

“Nëpunës policor nga SPB Tetovë sot nga ora 16:30 deri në orën 18 kanë kryer bastisje në shtëpinë e E.A (26) në rrugën ‘Vëllezërit Milladinovi’ në Tetovë. Gjatë bastisjes janë gjetur gjithsej 44 pako me marihuanë. Ai është privuar nga liria, ndërsa marihuana i është marrë për ekspertizë”, ka informuar Marjan Josifovski, zëdhënës i SPB Tetovë.

Pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj të dyshuarit do të ngritët parashtresë për “prodhim të palejuar dhe lëshim në përdorim të drogave narkotike, substancave psikotrope dhe prekursorë”, konform nenit 215 të Kodit penal.

Postime të ngjashme

Ia keqpërdorin kartelën bankare, kryejnë blerje online në vlerë rreth 12 mijë euro

D V

Pesë raste të dhunës në familje në 24 orët e fundit

D V

Vrasje në tentativë në Deçan, plagoset një person

D V

Policia raporton për dy vdekje të dyshimta

D V

Gjendet i vdekur një 60 vjeçar në Prishtinë

D V

Lezhë, mbytet në plazhin e Tales një 27-vjeçar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...