Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Arrestohet një i dyshuar për djegien e Xhamisë në Magure të Lipjanit

Zhurnal Ads

Policia e Kosovës ka një arrestuar person të dyshuar për zjarrëvënie të qëllimshme të xhamisë në Magure të Lipjanit.

“Sot me datën 21.102.2020, rreth orës 09.05, është pranuar një informatë se xhamia në fshatin Magure është duke u djegur, njësitet policore kanë dalë në vend-ngjarje, si dhe zjarrfikësit për të intervenuar në shuarjen e zjarrit”, ka njoftuar fillimisht zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

Zëdhënësi Hoxha ka bërë të ditur për Indeksonline se në bazë të veprimeve hetimore që janë ndërmarrë nga Policia e Kosovës, sipas procedurave dhe pas procesit të intervistimit me urdhër të prokurorit kompetent, një person i dyshuar është ndaluar për mbajtje për procedura të mëtejme ligjore.

Burime të Indeksonline kanë bërë të ditur se i dyshuari i arrestuar sot ka qenë duke qëndruar në Qendrën e Azilit në fshatin Magure.

Xhamia në Magurë të Lipjanit është kallur sot në orët e hershme të mëngjesit. Një banor i këtij fshati ka treguar se aty banojnë disa azilkërkues, i cili dyshon se kanë ndezur qëllimshëm zjarrin.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ambasadorja Çitaku kthehet në Uashington, ngec procesi i emërimeve

S.B.

Vdes gruaja nga Kosova që pushtoi botën me dhimbjen e saj në kohë të luftës kur iu vra vëllai

admin

Njëra 17 e tjetra 23 vjeçe, këto janë akuzat për ngacmime seksuale ndaj ish-ministrit kosovar

admin

E dhimbshme! Me simbolet kombëtare, kush ishin dy adoleshentët që humbën tragjikisht jetën para syve të së ëmës dhe vëllait

admin

Grenell kryen kontrollin 3-mujor nëse i është rikthyer kanceri, tregon rezultatin e analizave

admin

Ish-drejtori i AKI-së tregon pse u tentua hapja e kasafortës së presidencës

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...