Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Arrestohet një person në aeroportin e Shkupit, kapet marihuanë dhe hashash

Shkup, 17 maj  – Nëpunës policor nga Departamenti i policisë kriminalistike, Sektori për tregti të palejuar në koordinim me SPB Shkup- Njësia për tregti të palejuar me drogë, sot në Vendkalimin kufitar “Aeroporti ndërkombëtare Shkup” gjatë hyrjes në Republikën e Maqedonisë së Veriut e kanë privuar nga liria shtetasin italian K.T (39). Gjatë kontrollit te ai janë gjetur dhe marrë marihuanë dhe hashash.

Siç ka informuar MPB, personi K.T është dërguar në stacionin policor në procedurë të mëtejmë, ndërsa për ngjarjen është njoftuar edhe Prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike- Shkup, ku ndaj personit do të ngritët parashtresë adekuate.

Postime të ngjashme

Carovska: Organet hetuese do të zbardhin si është bërë furnizimi me librat shkollorë

Bekim Laçi

Pa marrëveshje me Sofjen, Shkupi nuk mund të shpresoj çelje të negociatave me BE

Bekim Laçi

Konferencë rajonale “Mbrojtja nga tregtia me fëmijë dhe eksploatimi i tyre në Ballkanin Perëndimor”

Zekirija Haxhiu

Sot mbahet mbledhja e Këshillit të BE-së, shanset për Maqedoninë janë shumë të vogla

Zekirija Haxhiu

Qeveria do të marrë vendim për taksën ekologjike dhe TVSH më të vogël për energjinë

Zekirija Haxhiu

11 qytete pa raste aktive me Covid, situata e qëndrueshme

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...