Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Kronika

Arrestohet një person në Rahovec, pasi shkaktoi aksident ku u lënduan pesë persona

Një aksident trafiku ka ndodhur në Rahovec, ku i dyshuari duke drejtuar automjetin e tij dyshohet se nuk kishte respektuar shenjat e trafikut dhe gjatë tejkalimit godet automjetin i cili ka qenë duke ardhur nga drejtimi i kundërt dhe si pasojë e aksidentit për veç dëmeve materiale, lëndime kanë pësuar dy drejtuesit e automjeteve si dhe pesë (5) Pasagjerë.

Të lënduarit janë dërguar në Emergjencën e spitalit rajonal Gjakovë dhe pas tretmanit mjekësor tre prej tyre janë liruar, ndërsa katër(4) te lënduarit tjerë janë dërguar në QKUK për tretman të mëtutjeshëm mjekësor.

Me aktvendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Postime të ngjashme

Agani: Qeveria do të formohet në fund të marsit

T E

Vidhet vetura afër Drenasit, hajnat u futën në garazhdë dhe e morën “Pasatin”

T E

Rritet numri i rasteve aktive me Covid në Kosovë

Z H

Lajçak të hënën në Kosovë

Z H

Djali i Ibrahim Rrugovës për kryetar të ri të LDK-së!?

Z H

Ish-deputueti i VV-së: Kemi fituar mbi 50% të votave

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...