Arrestohet një person nga Kumanova, kapet me drogë dhe test PCR të falsifikuar

Është arrestuar një 27-vjeçar nga Kumanova pasi është kapur me kokainë, njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

 

“Më 21.09.2021 në ora 18.45 në SPB Kumanovë është arrestuar O.Xh.(27) nga Kumanova. Gjatë kontrollit të policisë, në vendkalimin kufitar Tabanoc, tek ai është gjetur kokainë”.

“Gjithashtu është vërtetuar se gjatë kontrollit të pasaportës, ka dorëzuar test PCR negativ të falsifikuar. Pas dokumentimit të tërësishëm të rastit kundër tij do të parashtrohen kallëzime përkatëse”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Related posts

Dy raste të organizimit të skemave piramidale në Gjilan, tre të arrestuar

D V

Ndihmoi arratisjen e ‘boss’-it turk që mashtroi me kripovaluta, arrestohet 36-vjeçari shqiptar

D V

Arrestohen dy persona për tregtim të paautorizuar të armëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More