Arrestohet një person nga Shkupi për përdorim të armës

Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se gjatë ditës së djeshme në ora 17:00, në SPB Shkup është denoncuar se nga ballkoni i një banese në Gjorçe Petrov, Zh.K (70) nga Shkupi ka prishur rendin dhe qetësinë publike.

 

Sipas policisë ai ka shkrepur disa armë në ajër.

“Personit i është marrë pistoleta M-70 e kalibrit 9mm, 12 plumba, futrollë, pushkë dhe një pushkë gjuetari 2.50 mm”, thonë nga policia.

Pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të parashtrohet parashtresë adekuate.

Related posts

Fillon zbatimi i projektit: “Zero qen endacak në Çair”

D V

Sulmoi konduktorin e autobusit, arrestohet i dyshuari në Prishtinë

D V

Ndalohet një person për vrasje të rëndë në 2020

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More