Arrestohet një person për kanosje në Shtime, i konfiskohet edhe një armë

Stacioni policor në Shtime, nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, rreth orës 18:00 ka pranuar një informacion se një person me inicialet A.F ( M/K) i moshës 30 vjeçar, pas një mosmarrëveshje që kishte me personin tjetër, me inicialet L.S (M/K) i moshës 31 vjeçar ,këtë  të  fundit e kërcënon me armë  zjarri.

 

Në lidhje me këtë policia, të dyshuarin e shoqëron në stacionin policor në Shtime dhe pasi intervistohet, me vendim të Prokurorit të Prokurorisë Themelore në Ferizaj.

“Rasti mbetet për trajtim të mëtejmë hetimor nga Sektori i Njësisë së Hetimeve të  Stacionit Policor në  Shtime, i dyshuari lirohet për procedurë të rregullt, ndërkaq i konfiskohet një pushkë  automatike A-47”, thuhet në njoftim.

Related posts

Ferrari me shpejtësi prej 231 km/h, arrestohet polaku me patentë false në Fier

D V

Vdes një person në Kamenicë pasi ishte lënduar duke prerë dru

D V

I shpëtoi për mrekulli aksidentit tragjik në Muzinë, e plagosura transportohet në spitalin e Tiranës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com