Arrestohet një shkupjan 27 vjeçar i cili mbante armë pa leje

Shkup, 11 shtator – Në territorin e Bit Pazarit dje në ora 17:20 minuta nga nëpunësit policorë nga SPB Shkup është privuar nga liria B.A. (27) nga Shkupi.

 

Pas ndalimit të një automjeti motorik “Audi A7” me targa të Shkupit, i akuzuari ka dalë nga automjeti dhe ka ikur, por është kapur dhe gjatë një kontrolli është gjetur një pistoletë “CZ 9mm”, dy korniza me shtatë plumba, 9mm pa posedim licencë, telefon celular dhe sende të tjera, kumtoi Ministria e Punëve të Brendshme.

Pas dokumentimit të rastit, siç theksohet, kundër tij do të ngrihen kallëzimet e duhura penale, thuhet në kumtesë. 

Related posts

Babai e rrah vajzën e tij, arrestohet

D V

Të shtëna me armë në Medresenë “Isa Beu” në Tetovë!

D V

Lushnje, një i vdekur dhe tre të plagosur për shkak të një konflikti për pronën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com