Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Arrestohet një shkupjan

Shkup, 23 janar – Dje (22.02.2021) rreth orës 9:00 nëpunësit e policisë së SPB-Shkup kanë privuar nga liria 49 vjeçarin nga Shkupi Z.D, pasi që gjatë kontrollit në shtëpinë e tij i kryer me urdhër të gjykatës kanë gjetur dhe sekuestruar 10 plumba, një gëzhojë gjahu, një pushkë “Mmauser”, pistolet “Zastava” me dy korniza, pushkë gjuetie “Baikal, 385 fishekë të kalibrit 9 mm, 151 fishekë 3×57 dhe 102 fishekë të kalibrit 7×9. Z.D u mbajtë në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të ngritet akuzë kundër tij – informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Postime të ngjashme

Shkupjani nga Kosova tentoi të dërgojë mbi 500kg marihuanë në Turqi, kapet në Bogorodicë

T E

“Opozita në Qeveri”, Milevski: PLD nuk merr pjesë në dasmë

T E

613 gjoba për mosmbajtje të maskës

T E

Arrin dërgesa e parë e vaksinave kundër Covid 19 nga prodhuesi rus Sputnik V

T E

Oferta befasishme e Zaevit / Pluhur syve opozitës apo BDI-së ?

R Zh

Mbyllet çajtorja në Kumanovë, janë shkelur rregullat gjatë pandemisë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...