Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Arrestohet një shtetas i Maqedonisë së Veriut në Hamburg të Gjermanisë

Zyrtarët policor në Hamburg të Gjermanisë, gjatë ditës së djeshme kanë arrestuar një shtetas të Maqedonisë së Veriut.

Siç thonë nga MPB, bëhet fjalë për K.D i cili është i dënuar me gjithsej 17 vjet burg.

“Ai është i dënuar për disa vepra penale, në mesin e të cilave vjedhje, vjedhje të rënda, mashtrime dhe falsifikim të dokumenteve dhe do të deportohet për të vuajtur dënimin me burg”, thonë nga MPB.

Në fund shtojnë se aksioni është si rezultat i bashkëpunimit të suksesshëm me policinë gjermane.

Postime të ngjashme

Marihuana në malin e Tetovës, paraburgosen tre shkupjanët!

Dafina Vidishiqi

Ndërron jetë 32 vjeçarja që u përfshi në aksidentin në Ferizaj, ku kishin humbur jetën edhe katër familjarët e saj

Dafina Vidishiqi

Tragjedi në Kërçovë / Djali ther me thikë babain, nga plagët vdes në spital

Dafina Vidishiqi

Aksident i tmerrshëm afër parkut të Çairit, ka të lënduar

Dafina Vidishiqi

Sanksionohen 213 shoferë në Shkup, 34 për vozijte të shpejtë

Zekirija Haxhiu

Therret me thikë një person në Prishtinë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...