Arrestohet një tetovar i dënuar me burg për mosrespektim të protokolleve

Tetovë, 7 shtator – Një banor i Tetovës është arrestuar si i dënuar për vepër penale “mosrespektim sipas rregullave shëndetësore të pandemisë”. Ai dje në qytet është arrestuar për vuajtjen e dënimit me burg.

 

“Rreth orës 12, në rrugën “Marshall Tiito” në Tetovë, nëpunësit e policisë të SPB Tetovë e kanë arrestuar tetovarin 50-vjeçar, i dënuar me dënim me burg për “mosrespektim sipas rregullave shëndetësore gjatë pandemisë”, informon Marjan Josifoski, zëdhënës i SPB Tetovë.

Pas mbajtjes së shkurtër në Stacionin e Policisë Tetovë, ai është transferuar në Institucionin Ndëshkues-Përmirësues në burgun e Tetovës për vuajtjen e dënimit.

Related posts

Reeker: Marrëveshja e Prespës ka vendosur standarde për pjesën tjetër të rajonit dhe botës

D V

Zabërçanec: Nevojitet proaktivitet, në vend të reaktivitetit në luftën me dezinformatat

Z H

Për dy javë kanë vdekur 9 pacientë të vaksinuar kundër covid

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com