Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Arrestohet personi që kërcënoi Zaevin dhe Pendarovskin

Vevçan, 5 janar – Zhurnal.mk – Policia arrestoi 45-vjçarin i cili kërcënoi kryeministrin Zoran Zaev dhe presidentin Stevo Pendarovski. Ai është privuar nga liria për shkak të dyshimeve se ka kryer vepra penale, ndërsa policia ka kontrolluar shtëpinë e tij.

“Ai në ‘Facebook’ profilin e tij, si dhe në disa portale ka publikuar video me përmbajtje kërcënuese, ka promovuar dhe nxitur gjuhë të urrejtjes, diskriminuese dhe dhunë ndaj personave të tjerë. Gjatë kontrollit në shtëpinë e tij, me urdhër nga gjykatësi në procedurë paraprake, janë gjetur lap topë dhe disa lëndë të tjera që kanë të bëjnë me veprën. Pas dokumentimit të plotë të rastit, kundër tij do të ngritet kallëzim penal”, thonë nga policia.

Personi nga Vevçani i cili u prezantua si “zotëri Popovski” publikoi video në ‘Facebook’ ku kërcënonte me fjalët “vdis Zoran Zaev, Stevo Pendarovski”

Postime të ngjashme

I riu vuan nga leukemia akute, kërkon ndihmën tuaj

D J

Arrestohen gjashtë persona nga Prilepi të kërkuar me fletarrest

D J

“Arratisja” dhe “rishfaqja” e Mijallkovit, një farsë e madhe!

D J

Covid-19, regjistrohen 725 raste të reja

D J

“Dhoma Publike”, aktivistët kërkojnë dënim për anëtarët e grupit

D J

Protestat për ‘Monstrën’, kërcënon maqedonasi: Do t’ju “shkelë me kamion”(Foto)

D J

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...