Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Arrestohet polici që sulmoi kolegët e tij

Kumanovë, 16 dhjetor – Policia e Kumanovës ka arrestuar kolegun e tyre Goran Jovanovski i njohur me nofkën “VUK” (anëtarë i njësitit për intervenime) për sulm fizik ndaj kolegëve të tij. Përkatësisht, mbrëmë rreth orës 21:30 Jovanovski është ndaluar nga kolegët e tij për kontroll.

Pas një zënke verbale ai ka sulmuar kolegët e tij, ndërsa më pas është vërtetuar se i dyshuari ka qenë nën ndikimin e alkoolit.Jovanovski mësohet se përleshjen fizike e ka vazhduar edhe brenda Stacionit Policorë në Kumanovë, gjë që ka ndikuar në prishjen e rendit dhe qetësisë në institucion si dhe shqetësimin e nëpunësve dhe palëve prezente në stacionin policor.Rastin e konfirmon MPB-ja nga ku thonë se Kontrolli i Brendshëm është duke proceduar mbi bazën e dyshimeve për sulm ndaj nëpunësit policor.

“Personi është privuar nga liria dhe po mbahet në stacion policor. Pas dokumentimit të rastit do të procedohet kallëzim penal”.Në rast se vërtetohet vepra e Jovanovskit për “sulm ndaj personit zyrtarë i angazhuar në çështje sigurie”, Kodi Penal parashikon gjobë ose dënim me burg efektiv deri në tre vjet.45-vjeçari Jovanovski ka qenë pjesë e Njësitit për Intervenim të Shpejtë (EBR), ndërsa së fundi ishte i angazhuar në njësitin mobil “Policia Intervenuese”.

Jo zyrtarisht, burime në rrethana anonime bëjnë të ditur se Jovanovski dyshohet edhe për vepra tjera penale të cilat mund të kontestojnë seriozisht kredibilitetin e tij si nëpunës policorë.

Postime të ngjashme

Ekskluzive / Ja e vërteta e deputetit “kauboj” të ASH-së nga Saraji!

Bexhet Musliu

Ahmeti pas mbledhjes: Të gjitha gjërat janë sqaruar, BDI-ja është më e unifikuar!

Bexhet Musliu

Ish kryeministri Georgievski këshillon se si të zgjidhet çështja me Bullgarinë

T E

Shkëmbi mbi fshatin Radozhdë të Strugës i rrezikshëm për banorët

T E

Sa të rezikuar jemi? Kroacia dhe Slovenia regjistrojnë rastet e para me variantin afrikano jugor

T E

Mihailoski: Me ngritjen e standardit ekonomik, të rinjtë do arrijmë t’i mbajmë këtu të bëjnë të ardhme dhe karierë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...