Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Arrestohet pronari i një kafeneje në Gostivar, ai bënte ahengje me muzikë live dhe valltarë

Dje (5-prill) prej ora 20:30 deri në ora 21:30, zyrtarët policorë të SPB Tetovë në bashkëpunim me Inspektoratin Shtetëror të Tregut, kanë kryer kontrolli në një objekt hotelierik, i vendosur përgjatë autostradës Tetovë – Gostivar, në pronësi të R.B. 46-vjeç nga Gostivari.

Nga SPB Tetovë thonë se në objektin hotelerik janë hasur 11 mysafirë, të cilët ishin duke u argëtuar nga një orkestër me pesë këngëtarë dhe disa valltare (katër shtetase të Maqedonisë dhe një nga Bullgaria).

“Pronari i objektit është privuar nga liria dhe pasi çështja të zbardhet dhe dokumentohet plotësisht do të përgatitet parashtresë adekuate për “mosveprimin sipas rregullave shëndetësore gjatë kohës së epidemisë” (neni 206 i Kodit Penal). Gjatë kontrollit është arrestuar edhe një shtetase e Bullgarisë N.N.T. (27) për shkak të abuzimit me qëndrimin turistik. Kurse objekti hotelierik është mbyllur përkohësisht nga Inspektorati Shtetëror i Tregut”, thuhet në njoftimin e SPB Tetovë.

Postime të ngjashme

Arrestohen tetë persona, ndërpritet ahengu shtëpiak në Shkup

Dafina Vidishiqi

Shkup, 253 kundërvajtje në komunikacion

Dafina Vidishiqi

Mbi 50 aksidente brenda 24 orëve, shqiptohen 1 mijë e 590 gjoba

Dafina Vidishiqi

Kosovarja shtatzënë akuzohet se ka transportuar gjashtë valixhe me kokainë në Zvicër

Dafina Vidishiqi

Kërcënoi një femër me thikë dhe i vodhi dy telefona, arrestohet

Dafina Vidishiqi

Mbytet në Velipojë një 40-vjeçar nga Kosova

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...