Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Arrestohet pronari i një lokali në Tetovë, ka punuar jashtë orarit të lejuar

Tetovë, 14 shkurt – Mbrëmë rreth orës 01.30, zyrtarët policor nga SPB Tetovë e kanë arrestuar M.A.(38) nga Tetova, për shkak të ekzistimit të dyshimeve për kryerjen e veprës penale “ mosveprim në bazë të rregullave shëndetësore gjatë kohës së pandemisë”, në pajtim me nenin 206 nga Kodi Penal.

Gjatë kontrollit të realizuar në lokalin e tij në dalje të Tetovës janë gjetur 11 persona, prej të cilëve 5 nga Republika e Shqipërisë dhe 2 nga Republika e Serbisë. Pas zbardhjes dhe dokumentimit të rastit kundër M.A. do të ngritet padi adekuate penale.

Postime të ngjashme

Gostivar, vëllau ia vjedh motrës arin në vlerë prej 50 mijë euro

D V

Aksidenti tragjik në Durrës i mori jetën Elonës, vajzës së talentuar që pikturonte shenjues librash

D V

Arrestohet shoferi i autobusit në Kroaci: Më zuri gjumi në timon

R Zh

Arrestohet një person në Kumanovë për shkak të tregtisë me lëndë narkotike

D V

Një autobus i Kosovës është përmbysur afër Sllavonski Brod, dhjetë perona kanë humbur jetën

R Zh

Kroaci: Aksidentohet autobusi nga Kosova, dyshohet për 10 të vdekur

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...