Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Arrestohet reperi DaBaby

Muzikanti i nominuar për çmimet “Grammy”, DaBaby u arrestua në Los Angeles dhe më vonë u lirua me kusht.

Reperi është arrestuar për posedim të një arme të pa leje, të cilën e mbante të fshehur, shkruan The Guardian.

Reperi, emri i vërtetë i të cilit është Jonathan Kirk, u arrestua në rrugën Rodeo Drive pasi stafi i dyqanit ‘Gucci’ thirri policinë dhe njoftoi se një person nga një grup burrash mbante një armë në brezin e tij. Oficerët gjetën një pistoletë të mbushur nëntë milimetërshe kur ata bënë një kontroll të Kirk dhe shoqëruesit të tij.

Kirk u mbajt për pak kohë dhe u lirua me kusht duke u gjobitur në vlerë 35,000 dollarë, por që atëherë ka postuar pamje të drejtpërdrejta të studios nga llogaria e tij në Instagram.

Ai është bërë një nga reperët më të suksesshëm të Amerikës që prej suksesit të tij në vitin 2019 me këngën “Suge”, duke qenë dy herë në krye të top listave të albumeve amerikane dhe duke pasur një hit global me këngën “Rockstar” në vitin 2020. Ai është nominuar për katër çmime “Grammy” këtë vit.

Në vitin 2019, Kirk u gjet fajtor për mbajtjen e një arme të fshehur pas një incidenti me të shtëna në një dyqan ‘Walmart’ në Karolinën e Veriut që la të vdekur një 19-vjeçar.

Kirk tha se ai ishte i përfshirë por po vepronte në vetëmbrojtje. Në janar të vitit 2020, ai u arrestua dhe u akuzua për grabitje dhe disa incidente të vogla.

Postime të ngjashme

Rihanna zyrtarisht miliardere dhe artistja femër më e pasur në botë!

D V

Nuk ka hatërmbetje! Princi William dhe Kate Middleton ishin të parët që i uruan ditëlindjen e 40-të kunatës Meghan Markle

D V

Mesazhi i Remzie Osmanit pasi Dua vallëzoi nën ritmet e këngës së saj: Kënaqësi të shohësh një yll botëror që është kaq modeste dhe nuk e harron as vendin as gjuhën e as muzikën shqipe

D V

Luana ngre më shumë temperaturat me pozat tërheqëse

D V

Tjetër pozë nga Oriola dhe askush nuk mund të mbetet indiferent

D V

Arta Elezaj josh ndjekësit me fotografi në veshjen e ngushtë Burberry

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...