Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Arrestohet serbi në Leposaviq, transportonte dru ilegalisht

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje rreth orës 18:00, kanë shoqëruar një të dyshuar serb, shtetas i Serbisë, pasi që i njëjti me kamion ishte duke transportuar rreth 15 metra kub dru për djegie pa dokumentacion.

Sipas policisë, i dyshuari është liruar dhe rasti ka shkuar në procedurë të rregullt.

“Është shoqëruar i dyshuari serb shtetas i Serbisë, pasi që i njëjti me kamion ishte duke transportuar rreth 15 metra kub dru për djegie, pa dokumentacionin përkatës. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Postime të ngjashme

Mbi 280 persona me inteligjencë të lartë, cila është perspektiva e tyre në Kosovë?

D V

Sërish pritje të gjata në pikë-kalimet kufitare Merdare dhe te Dheu i Bardhë

D V

689 raste aktive me coronavirus

D V

Mot me diell dhe vranët, temperaturat deri në 35 gradë

D V

Pamje nga situata alarmuese me zjarre në Rugovë – evakuohen banorët

D V

Sejdiu: Deklarata e Pavarësisë është dashur të lexohej nga dikush brenda Kuvendit, dhe jo nga Hashim Thaçi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...