Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Arrestohet shtetasi turk, kapet me dokument të falsifikuar

Në datën 22.11.2020 në orën 10.00 në Kalimin Kufitar “Deve Bair” në hyrje të Republikës së Maqedonisë së Veriut, gjatë kontrollit të kryer të M.D.(52) nga R. e Turqisë, i cili ka drejtuar automjetin transportues “Daf” dhe gjysëm rimorkio “Tirsan”, me targa të Turqisë, është konstatuar se kartoni i gjelbërt për rimorkion ka qenë e falsifikuar. Ai është privuar nga liria dhe është dorëzuar te nëpunësit policorë nga Stacioni policor-Kriva Pallankë për procedurë të mëtutjeshme, ndërsa ka qenë i njoftuar edhe Prokurori publik.

Postime të ngjashme

Keqpërdorim seksual i të miturës dhe vozitje në gjendje të dehur, arrestohen dy persona në Podujevë

Dafina Vidishiqi

Ajrovskit nga Prilepi iu shqiptua masa e paraburgimit pasi në kamionin që po voziste u zbuluan 324 kilogramë kokainë

Dafina Vidishiqi

Gjashtë të lënduar në një aksident në Klinë

Dafina Vidishiqi

Në Shkup sanksionohen 247 shoferë, 106 për drejtim të shpejtë të automjetit

Zekirija Haxhiu

Aksident trafiku, rrokulliset kamioni në afërsi të Strazhës

R Zh

Ky është shoferi i kamionit nga RMV, ku u sekuestruan 300 kg kokainë në Durrës

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...