Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Arrestohet sulmuesi i gazetarëve të Al Xhezira

Shkup, 10 shtator – Zhurnal.mk – Në protestën e mbajtur dje nga ana e VMRO-DPMNE-së, një person i panjohur sulmoi gazetaren Millka Smilevska dhe kamermanin Jorde Angelloviq, të dy nga mediumi Al Xhezira, informon Zhurnal.

Por menjëherë policia ka arritur të identifikojë dhe të arrestojë sulmuesin.

MPB informon se M.S në ora 18:30 ka denoncuar se në rrugën “Maqedonia” ku është mbajtur protesta, e ajo ka qenë në vend pune si gazetare, derisa ka biseduar me një nga personat që kanë marë pjesë në protestë, ka ardhur A.I (41 vjeçar) nga Shkupi, e ka goditur me shuplakë me çka gazetares i ka rënë mikrofoni.

A.I është arrestuar dhe kundër tij do të ngritet padi adekuate.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Angelov: Goce Dellçev është bullgar aq sa maqedonasit me pasaporta bullgare janë bullgarë

T E

Nikolovski në videokonferencë me përfaqësues të CDI

T E

Matura shtetërore do të jetë me numrin e njëjtë të lëndëve si vjet

E.E.

Si mund të ndikojë pasaporta e vaksinimit për vendin tonë, BE deklarohet pro

T E

Në muajin shkurt do të arrijnë vaksinat Pfizer

T E

Falsifikimi i patentë shoferëve, policia heton rastin

D J
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...