Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Arrestohet tetovari, kapet me mjete të ndryshme piroteknike

Në datën 29.12.2020 rreth orës 18.25 në Përshefcë të Tetovës, nëpunësit policorë të SPB Tetovë e kan arrestuar I.F.(55) nga ky fshat, sepse tek ai janë gjetur dhe sekuestruar rreth 1.500 mjete të  ndryshme piroteknike. Ai është mbajtur  në Stacionin policor të Tetovës dhe do t’i përpilohet parashtresë sipas Ligjit për mbrotje nga materiet shpërthyese.

Postime të ngjashme

Aktakuzë për terrorizëm ndaj tre personave nga Kumanova

D J

Shtetasit e Maqedonisë përfituan mijëra euro duke mashtruar kompani nga vendet e Ballkanit

D J

Një furgon përplasi motoristin në Kumanovë, me lëndime të rënda dërgohet në spital

S.B.

Shqiptohen dënime për burrë e grua, shtetas të Gjermanisë – falsifikuan PCR-testet

S.B.

Dy persona lëndohen rëndë në aksident, automjeti doli nga rruga Prilep-Manastir

S.B.

Koka e trafikut të drogës nga Turqia, i afërt me ‘bosin’ e heroinës Abdulselam Turgut, 65-vjeçari i vrarë në Tiranë po verifikohej për pastrim parash

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...