Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Arrihet marrëveshja, Mesut Ozil largohet nga Arsenali, do ta vazhdojë karrierën në Turqi

Mesut Ozil përfundimisht pritet të ndahet me Arsenalin dhe ta vazhdojë karrierën jashtë Anglisë.

Mediat turke raportojnë se mesfushori turko-gjerman ka arritur marrëveshje me Fenerbahçen, shkruan “Zeri.info”.

Zyrtarizimi i marrëveshjes pritet të bëhet në orët e ardhshme.

Për transferimin te klubi nga Stambolli, Ozil ka refuzuar edhe ofertën e klubit amerikan, DC United.

Ndryshe, Ozil nuk ka luajtur tek Arsenali që nga muaji mars i vitit të kaluar shkaku i disa problemve të brendshme në skuadër.

Postime të ngjashme

Lautaro nuk do ta braktiste Interin për Arsenalin

D V

Zyrtare: Pjaca huazohet nga Juventusi te Torino

D V

Milani do vetëm ta shesë Haugen dhe ia ka caktuar çmimin

D V

Januzaj i shënon gol Monacos

D V

Reagimi i thjeshtë i Mourinhos në postimin e Xhakës, tërheq vëmendjen e mediave sportive

D V

KF Vardar bëhet me pronarë të rinjë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...