Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Arrin Maserati MC20 i ri me 622 kuajfuqi

Zhurnal Ads

Maserati MC20 i ri do të rivalizojë Ferrari F8 Tributo dhe McLaren 720S me shpejtësi maksimale prej 325km/orë dhe çmim prej 205 mijë eurosh.

Maserati MC20 shënon fillimin e një fushe të re për këtë markë, në të cilën bëhet rival direkt për markat italiane të super veturave sportive luksoze, transmeton KOHA.

Maserati MC20 do të ketë motorin ‘Nettuno’ twin-turbo i cili është prodhuar nga vet kjo kompani, e që është i pari pas 20 vitesh.

Me 622 kuajfuqi, MC20 shpejtësinë nga 0 në 100km/orë e arrin për vetëm 2.9 sekonda ndërsa atë maksimale, 325 km/orë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Më i shpejtë se një helikopter, kjo është ambulanca elektrike ajrore që arrin shpejtësinë 300 km/orë

S.B.

Në rrethin e ngushtë në garën e veturës më të mirë vitit në Evropë janë 29 modele

S.B.

Volkswagen prezantoi versionet më praktike të Golf

admin

Audi prezanton A3 Sportback 30 G-Tron

admin

Volkswagen me qendër kërkimore të makinave elektrike në Kinë

B M

Ai bleu një BMW të re dhe e futi në garazh të nesërmen – 35 vjet më vonë po kërkon 125 mijë euro për të

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...