Arsenal 0-2 Chelsea, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

Chelsea e ka mposhtur në udhëtim Arsenalin me rezultat 2-0 në kuadër të xhiros së dytë në Ligën Premier.

 

Golat për The Blues i shënuan Romelu Lukau dhe Reece James në pjesën e parë, për t’i marrë kështu tre pikë.

Chelsea ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.22, me Arsenalin që u vlerësua 6.70.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Reece James që u notua me notën 9.0, duke shënuar dhe asistua nga një herë.

Granit Xhaka nuk ishte sot në elementin e tij dhe u vlerësua me 6.4.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Kai Havertz që u notua me 5.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Related posts

Fjalët e para të Xherdan Shaqirit si lojtar i Lyonit

Redaksia

Më 16 korrik fillon afati kalimtar në hendboll

D V

Spanja mposht Zvicrën pas penalltive, avancon në gjysmëfinale

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More