Sport

Arsenali i gatshëm ta paguajë klauzolën e Thomas Partey, Atletico duhet të vendos shpejt

Zhurnal Ads

Arsenali pritet ta transferojë mesfushorin ganez Thomas Partey.

Prej më shumë se dy muajsh është përfolur për transferimin e mesfushorit defensivë tek gjiganti anglez.

Por deri më sot nuk pati lëvizje konkrete, kur tani Arsenali është në bisedime përfundimtare për të nënshkruar me lojtarin.

Topçinjtë janë të gatshëm të paguajnë klauzolën e lojtarit prej 50 milionë euro.

Mediat në Spanjë dhe Angli kanë raportuar se ky transferim pritet të kompletohet gjatë ditës së sotme.

Partey ka shprehur hapur dëshirën për tu larguar nga Atletico dhe raportohet se ka një marrëveshje personale me klubin anglez.

Për lojtarin interesim kishte shprehur edhe Inter, por Thomas Partey prej kohësh dëshironte vetëm transferimin te Arsenali.

Postime të ngjashme

‘Bombë’ nga Italia, Lazio e Muriqit mund të përjashohet nga Serie A

S.B.

“Paraqitja më e mirë e sezonit” – Koeman i ngazëllyer me Barcelonën e vet

admin

Analizë, parashikim, formacionet e mundshme: United – PSG, dueli për kalimin në fazën e eliminimit direkt

XH,I
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...