Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Arsenali insiston për Zahan

Arsenali nuk po heq dorë nga transferimi i sulmuesit të Crystal Palacet, Wilfried Zaha ka shkruar ESPN të enjten. Bëhet e ditur se Arsenali ka përgatitur një ofertë prej 50 milionë eurosh për ta bindur Crystal Palacen në lirimin e Zahas.

Në fakt, Zaha ka kërkuar largimin nga Palace në fund të këtij edicioni pasi dëshiron të luajë për një ekip më të madh dhe që synon trofe. Zaha këtë sezon është njëri prej lojtarëve kryesor te Palacet, ka shënuar nëntë gola dhe ka asistuar dy herë në 22 ndeshje të luajtura në Premier League.

Zaha ka kontratë me Palacen deri në vitin 2023 kurse ka qenë edhe pjesë e skuadrave si Manchester United e Cardiff City.

Postime të ngjashme

Raiola kërkon 1 milion funte në javë për Haalandin

Z H

Ibra karton të kuq, por Milani thyen Parmën

Z H

Barcelona shpreson se nuk do të jetë “El Classico” e fundit për Messin

Z H

“Hysaj do të transferohet te një klub që luan në Champions League”

Z H

Tifozët nuk mund të besojnë se si Lacazette nuk arriti të shënonte i vetëm përball portierit

Z H

Xhaka i frustruar: “Largojë atë mu* topi”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...