Arsenali jep shenja përmirësimi, fiton ndaj WBA me gjashtë gola në EFL Cup

Arsenali ka marr fitoren e parë sezonale, duke mposhtur WBA me rezultat 6-0 për të kaluar 1/16.

 

Topçinjtë e nisën mirë takimin, duke renditur rastet që në start.

Pierre-Emerick Aubameyang hapi ndeshjen me një gol në minutën e 17-të të takimit.

I njëjtëi shënoi edhe një minutën e 45-të për 2-0, duke treguar se Arsenali do të kërkojë me ngulm fitoren e parë sezonale.

Vetëm një minutë më pas, Nicolas Pepe shënoi për 3-0, për ta mbyllur pjesën e parë.

Bukayo Saka shënoi në minutën e 50-të, për 4-0 pas një asistimi të Martin Odegaard.

Aubameyang kompletoi het-trikun në minutën e 62-të të ndeshjes.

Granit Xhaka luajti në këtë takim 67-të minuta, ku u zëvendësua nga Alexandre Lacazette, që shënoi për 6-0 vetëm dy minuta pasi u fut në fushë.

Related posts

David Haye rikthehet me fitore në boks, i kërkon përballje Tyson Furyt

D V

Ajeti vazhdon shkëlqimin, shënon edhe në Ligën e Evropës

D V

Arrihet marrëveshja mes Manchester Unitedit dhe Real Madridit për Varanen

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More