Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Arsenali kërkon nga tifozët një moment për paraqitjen e Xhakës ndaj Southamptonit

Nga ndeshja në ndeshje, Granit Xhaka është duke u treguar një lojtar tejet vendimtar.

Mesfushori shqiptar me pasaportë zvicerane, ka dhuruar një tjetër paraqitje fantastike te Arsenali.

The Gunners fituan 3-1 ndaj Southamptonit në kuadër të javës së 20-të në Ligën Premier, duke vazhduar të ngjiten më lartë.

Granit Xhaka ishte ai që e filloi llogarinë e golave te skuadra londineze, pasi asistoi në minutën e tetë te Nicolas Pepe që shënoi pa problem.

Mesfushori edhe gjatë ndeshjes pati disa ndërhyrje të dalluara, duke qenë edhe në këtë takim vendimtar për Topçinjtë.

Arsenali ka kërkuar nga përkrahësit e tyre që të ndajnë një minutë për të vlerësuar paraqitjen e Xhakës.

Can we take a moment to appreciate this guy? Big performance, Granit Xhaka ✊

Posted by Arsenal on Tuesday, January 26, 2021

Postime të ngjashme

Harry Kane nuk rikthehet te Tottenhami derisa t’i garantohet largimi

D V

Armando Broja mund të largohet nga Chelsea, Udinese shfaq interesim serioz

D V

Koeman me mesazh të qartë për Umtitin dhe Braithwaite

D V

Pritje spektakolare e Buffonit në debutimin e tij të dytë te Parma si 43 vjeçar

D V

Chelsea ofron 100 milionë euro dhe një lojtar për Lukakun

D V

Barcelona në pozitë ideale për transferimin e Saul

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...