Arsenali refuzon ofertën e Romës, i ofron kontratë të re Granit Xhakës

Granit Xhaka ende nuk e ka të sigurt të ardhmen e tij, pasi mbetet në dyshim për të vazhduar në Londër apo të transferohet në Romë.

 

Mesfushori shqiptar shkëlqeu në Kampionatin Evropian me Zvicrën dhe është bërë prioritet i Jose Mourinhos për ta transferuar te Roma.

Por oferta e Giallorosëve është larg nga ajo që kërkon Arsenali për ta lënë të lirë prishtinasin.

Gazetari i njohur Fabrizio Romano sapo ka lajmëruar se Arsenali i ka ofruar një kontratë të re Xhakës.

Topçinjtë i kanë ofruar kontratë të re Xhakës deri në verën e vitit 2025, ku do të ketë edhe rritje page.

Gjithnjë sipas Fabrizio Romanos, oferta e Arsenalit është shumë më e mirë se ajo që i ka ofruar Roma.

Ndërkohë oferta e fundit e Romës në drejtim të Arsenalit për Xhakën ishte 12 milionë plus tre të tjera bonuse, ofertë që është refuzuar.

Related posts

Edion Sadriu, talenti 12 vjeçar Shqiptarë i FC KONIZ Bern

R Zh

Nuk ia doli në verë, Olmo pritet të jetë i Barcelonës në janar

D V

Akili i pafat, mposhtet në repesazh nga xhudisti i Azerbajxhanit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com