Arsim Idrizi do të jetë kandidat i koalicionit ASH-AAA për kryetar të komunës së Likovës

Mbrëmë Kuvendi i Degës së AlternAtivA-s në Likovë e zyrtarizoi kandidaturën e Prof. Dr. Arsim Idrizit për kandidat të koalicionit Aleanca për Shqiptarët & AlternAtivA për Komunën e Likovës.

 

Kandidati për kryetar të Likovës, profesori universitar i shkencave të sigurisë kombëtare, Arsim Idrizi, deklaroi se do të punojë në radhë të parë për sigurinë e qytetarëve, për të përmirësuar mirëqenien sociale, sigurinë në arsim, për investime ekonomike, shëndetësi etj.

Prof. Dr. Arsim Idrizi ka doktoruar në Universitetin e Bibliotekarisë dhe Teknologjisë së Informacionit (UNIBIT) në Sofje – Bullgari në vitin 2019. Prej vitit 2009 e ka ushtruar detyrën e drejtorit në kompaninë transportuese “NOTA MI” në Kumanovë. Kuvendi e zgjodhi edhe kryetarin e shtabit zgjedhor. Kjo detyrë iu besua Iljasa Abazit, kryetar i Alternativës në këtë degë.

Related posts

Ish-presidenti Bullgar: Udhëheqësit në Shkup ta kuptojnë se me presion nuk do të ketë zgjidhje

N E

Iniciativa “Më Mirë Për Tetovën” me listë të këshilltarëve komunal

R Zh

Kamçev përsëri shtrohet në spital

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com