Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Arsimtarët marrin dozat e dyta të vaksinave, Manastirliu shkon në Arenën Kombëtare

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka shkuar sot në Arenën Kombëtare për të ndjekur nga afër dhënien e dozës së dytë të vaksinën për pedagogët dhe mësuesit.

Manastirliu tha se e rëndësishme në këtë fazë është çdo gjë të bëhet sipas kalendarit të vaksinimit.

“Është shumë e rëndësishme tani që edhe dozat e dyta të vaksinave të bëhen sipas kalendarit të vaksinimit për të gjitha kategoritë dhe grupmoshat dhe të gjithë llojet e vaksinave”, tha Manastirliu.

Postime të ngjashme

Basha: Përpjekjet tona do të shkojnë vetëm kundër regjimit Rama-Doshi

Dafina Vidishiqi

Fitoi zgjedhjet në PD, Basha falënderon demokratët: Do bëjmë gjithçka që Shqipëria të fitojë

Dafina Vidishiqi

Harxhi pas humbjes së garës në PD: Së shpejti do them mendimet e mia, mbështetur mbi fakte

Dafina Vidishiqi

Presidenti Meta në Ditën Botërore të Dhuruesve Vullnetarë të Gjakut: Ju ftoj të gjithëve të mposhtim frikën apo indiferencën dhe të ndërtojmë solidaritetin

Bekim Laçi

Covid-19, mbërrijnë 20 mijë doza AstraZeneca, të dhuruara nga Greqia

Bekim Laçi

Balla: Koha kur politika kishte kompetenca në emërimet në drejtësi ka përfunduar

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...