Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Arsllani: Rasti me Jankullovskën është i komplikuar, bëni pak durim

Shkup, 22 shtator – Zhurnal.mk – Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë së Veriut ende nuk ka dërguar në Gjykatën Penale procesverbalet për lëndën “Tanku”, ku është konfirmuar dënimi prej 4 vite e gjysmë për ish ministren e punëve të brendshme, Gordana Jankullovska, informon Zhurnal.

Ushtruesi i detyrës i Gjykatës Supreme, Faik Arsllani, thotë se ende po punohet në këtë lëndë, gjegjësisht se bëhet fjalë për një rast paksa i komplikuar.

[aas_zone zone_id=”255196″]

“Ka më tepër mekanizma të jashtëzakonshme juridike dhe nevojitet një sqarim më të zgjeruar, e për këtë na duhet pak më tepër kohë. Duhet të jemi të durueshëm disa ditë”, thotë Arsllani.

Ndryshe para pak ditësh u refuzua ankesa e Jankullovskës dhe Gruevskit për dënimin në rastin “Tanku” dhe u konfirmua dënimi me burg prej 4 viteve për Jankullovskën dhe 2 vite për Gruevskin.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Zbulohen 13 emigrantë në autostradën Kumanovë – Tabanoc

Dafina Vidishiqi

Bisedimet për Kodin Zgjedhor, drejt dështimit

Dafina Vidishiqi

Zaev: Pro listave të hapura për këshilltarët

Dafina Vidishiqi

Merko: Platformat në brigjet e liqenit janë “oferta” e vetme për turizmin në Strugë

Dafina Vidishiqi

Qeveria ka vendosur, nuk ka orë policore pas mesnate

Dafina Vidishiqi

Manifestim tradicional “Takim i të parit me më të mirët” (drejtpërdrejtë)

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...