Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Arsovski akuzon komunën e Shtipit se ka ndarë tender për një familjar të Boçvarskit

Shkup, 31 tetor – VMRO- DPMNE akuzon se komuna e Shtipit ka ndarë tender për një kompani familjare të ministrit të transportit Bllagoj Boçvarski, një ditë pasi ai ka lëshuar karriken e kryetarit të komunës së Shtipit.  

Nga VMRO ngrejnë dyshime se ky është krim i organizuar në krye me kryeministrin Zoran Zaev dhe kërkojnë nga organet kompetente të ndërmarrin masa sa më shpejtë të jetë e mundur.     

“A ekziston dyshimi se paratë e tenderit, i cili nuk është i pari të kenë mbaruar gjysma në Strumicë dhe gjysma tjetër te Boçvarski dhe mu për këtë shkak të shpërblehet me postin e ministrit në qeverinë e re? A do të thotë kjo se duhet të vazhdohet me këtë shemë të funksionimit edhe në ministrinë për transport dhe lidhje? Të nderuar, këtu ekziston dyshim serioz për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe ndeshje të interesit, njëkohësisht i bëjmë thirrje Antikorrupcionit dhe organeve tjera kompetente ta hetojnë rastin”, u shpreh zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Dimçe Arsovski.

Postime të ngjashme

Anketa/59.2 përqind e qytetarëve besojnë se shteti nuk ka kapacitet për të kryer regjistrim të drejtë dhe objektiv

T E

Sela: Shumica e atyre pa shtetësi janë shqiptar

B M

2674 qytetarë presin për të marrë shtetësi, Bushi pohon se Ligji duhet të ndryshohet

T E

Shekerinska: Nëse Karakaçanov dëshiron të jetë maqedonas, le të urdhërojë

T E

Filipçe: Lloji britanik është me formë më të lehtë të sëmundjes, përhapet më shpejt, nuk ka vend për panik

T E

Kuvendi miratoi Ligjin e ri me ndryshime për parandalimin dhe mbrojtjen nga dhuna ndaj grave

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...