Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Arsovski: Buçkovski do të kontribuon pozitivisht në procesin me Bullgarinë

Zhurnal Ads

Shkup, 2 dhjetor, zhurnal.mk – I pyetur se në bazë të cilave kritere Qeveria ka emëruar Vllado Buçkovskiн si përfaqësues special për problemin me Bullgarinë, zëdhënies i ekzekutivi, Dushko Arsovski tha se Buçkovski ka kontakte të mira me Bullgarinë dhe pranohet shumë mirë nga publiku bullgar.

“Vllado Buçkovski është njohës i shkëlqyer i marrëdhënieve maqedono-bullgare, është i respektuar nga akterët politik dhe shoqëror në Bullgari. Ka kontakte të mira me Bullgarinë dhe pranohet shumë mirë në publikun e atjeshëm. Ka percepcione pozitive për politikat e tij si ish kryeministër dhe është pranuar si dikush që edhe më herët ka kontribuar në përmirësimin me Bullgarinë fqinje. Duhet të kontribuoje në krijimin e atmosferës pozitive për tejkalimin e problemit me Bullgarinë”, tha zëdhënësi i Qeverisë Dushko Arsovski.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Shilegov: Për ndërtimet joligjore duhet bashkëpunim mes Qytetit të Shkupit dhe komunave të Shkupit

Z H

Zvicra mund ta heqë sot Maqedoninë e Veriut nga lista me rrezik të lartë

E.E.

Politikat e gabuara ekonomike – papunësia te shqiptarët është 33%, te maqedonasit 6.3%

T E

Autobusët do të vazhdojnë me orar të së shtunës, nuk ka shumë udhëtarë

Z H

Editorial: Regjistrimi i popullsisë të ndodh vitin e ardhshëm nën vëzhgimin e ndërkombëtarëve!

Z H

Deri në fund të muajit do të dihen të gjithë kuadrot udhëheqës të institucioneve

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...