Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Arsovski: Emërimet e tjera do të bëhen me konkurse publike

Shkup, 4 nëntor, zhurnal.mk – Zëdhënësi i Qeverisë, Dushko Arsovski në konferencën e sotme për shtyp arsyetoi emërimet e djeshme në eshalonin e tretë, duke theksuar se të emëruarit janë vetëm ushtrues detyre dhe se për drejtorë, ashtu edhe siç është premtuar, do të shpallet konkurs.

“Gjithkund ku do të hapet vend i lirë i punës, drejtor i ndonjë institucioni konkret, shpallet konkurs, kështu ka qenë deri tani, kështu do të jetë edhe më tej, kodeksi i sjelljes vlen për të gjithë, zv/kryeministri Nikollovski në detaje disa herë ka shpjeguar këtë. Kështu që të gjitha kuadrot që kanë kryer ose kryejnë funksione shtetërore dhe publike, duhet t`i përmbahen atij kodeksi”, pohoi Arsovski.

Postime të ngjashme

Agjenda kryeministrit Zaev: Takime pune në Bruksel, Madrid dhe Athinë

R Zh

Arifi: Fillon rekonstruimi i rrugës lokale Tetovë-Bërvenicë

R Zh

Editorial: Sfidat kryesore të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut gjatë vitit 2021

R Zh

Ndërtimi i bulevardit “Bosnjë e Hercegovina” hyn në fazën përfumdimtare

R Zh

Gashi: Integrimi i përnjëhershëm dhe i plotë i Ballkanit Perëndimor në BE mund ta qetësojë rajonin tonë të trazuar

R Zh

Hristijan Mickoski pajtohet që rruga jonë e vetme është Bashkimi Evropian

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...