Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Arsovski: Shilegov punëson vozitës 19 vjeçarë, ndërsa qyteti i Shkupit veçmë ka 19 vozitës

Shkup, 28 dhjetor, zhurnal.mk – Në qytetin e Shkupit punësohet vozitës personal i Petre Shilegovit, i cili është lindur në vitin 2001 dhe duhet të vozitë veturë të re me performansa të larta, edhe pse ligji nuk e lejon këtë, vërtetojnë nga VMRO-DPMNE, transmeton Zhurnal.

“Normalisht, djalë i lindur në vitin 2001, 19 vjeçarë, asessi nuk mund ti përmbushë kushtet sepse në këtë rast do të duhet të kryej provimin në 17 vjeç, që është e pamundur. Dhe ajo që është apsurditet më i madh, punësohet vozitës i ri personal i Shilegovit, ndërsa në qytetin e Shkupit ka 19 vozitës të cilët janë në mardhënie pune”, tha zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Dimçe Arsovski.

Postime të ngjashme

Qeveria i bën thirrje mërgimtarëve të regjistrohen në mënyrë aktive

Z H

Kuvendi nuk punon me kapacitet të plotë, por të hollat për shpenzimet rrugore harxhohen pa masë!

Z H

MPPS: Prej nesër fillon pagesa e të drejtave nga mbrojtja sociale, e fëmijëve dhe civile

Z H

Shoferët grek të kamionëve paralajmërojnë bllokimin e kufirit Greqi – Maqedoni

Z H

LSDM po e ndryshon emrin, por çfarë pati deklaruar Kostadinov për Zhurnal para dy viteve?

Z H

Osmani: Shoqatat qytetare të reagojnë që në regjistrim të figurojë edhe grafa etnike bullgare

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...