Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Arsovski: Të gjithë grupet e prekura do të marrin 6 mijë denarët e premtuara

Shkup, 27 dhjetor – Qeveria pret tolerancë nga bankat për ditët në vijim, derisa të përfundojë pagesa e plotë për ndihmën e planifikuar prej 6,000 denarëve, sepse bëhet fjalë për qytetarë të kategorive që më së tepërmi janë prekur nga kriza, tha sot zëdhënësi i qeverisë Dushko Arsovski.

Arsovski siguroi se të gjithë grupet e prekura nga kriza do të marrin ndihmën prej 6,000 denarëve.

“Edhe pse Ligji nuk e detyron Qeverinë, duhet theksuar se ankesat janë përpunuar në kohë rekord, ka pasur rreth 78,000 ankesa. Të gjithë ata që janë ankuar do të marrin përgjigje në e-mail adresën që ata e kanë dhënë gjatë paraqitjes së ankesës. Po azhurnohen edhe listat në uebfaqen kupuvamdomasno.mk, ku do të mund të kontrollojnë të njëjtat të dhëna”, informoi Arsovski.

Postime të ngjashme

Tërmeti dridh vendin, epiqendra në Mavrovë

T E

Aksioni policor në “Bogorodicë”, kapen qindra kilogramë marijuhanë

T E

Alarmojnë mërgimtarët me dokumentacion të skaduar, përmes postës nuk mund të nxjerin të ri

T E

Milososki: Bujar Osmani mund të ndryshojë statutin e BDI-së, jo Kushtetutën e Maqedonisë

R Zh

“Miqtë e Sharrit”/Hidrocentralet dëmtojnë natyrën

T E

Mickoski nga Klinika Infektive: Nuk ka pakt me krimin dhe kriminelët

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...