Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Arsovski: Vëllau i deputetit Vellkovski ka marrë grante prej 200 mijë euro nga Dimova

Shkup, 15 tetor, zhurnal.mk – Agjencia nacionale për programe arsimore evropiane me të cilën udhëheqë Lidija Dimova, ka dhënë 125 mijë euro nga programi Erasmus+ vëllaut të deputetit Dime Vellkovski për projektin “zgjedh djathin”, kumtoi sot zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Dimçe Arsovski pasi më parë ishte zbardhur që vëllau i këtij deputeti nga Agjencia me të cilën udhëheqë Dimova ka marrë 83 mijë euro për trajnimin e gomarëve, transmeton Zhurnal.

“Ngritim dilemë dhe pyetje, si është e mundur që këto dy projekte në vlerë prej mbi 200 mijë euro para evropiane, Lidija Dimova të ia ndanë pikërisht vëllaut të deputetit të LSDM-së Dime Vellkovski pikërisht para zgjedhjeve parlamentare? Kërkojmë publikisht të publikohet nga ana e Dime Vellkovskit edhe nga Lidija Dimova, në çfarë mënyre i kanë harxhuar paratë dhe ku kanë përfunduar mbi 200 mijë euro, gjegjësisht në cilat xhepa përfunduan paratë”, deklaroi Arsovski.

Postime të ngjashme

Protesta në Shkup për rastin “Monstra”, reagon PDIU: Lironi të arrestuarit, e drejta për protestë paqësore, thelbësore në demokraci

Bexhet Musliu

Gjatë disa ditëve të ardhshme do të dihet se kur do të arrijnë vaksinat kineze dhe ruse

T E

Fillon mbledhja në BDI

T E

Lëshohet në përdorim spitali modular Covid në Gostivar

T E

Nga e hëna fillon faza e parë e regjistrimit, regjistrohen të zhvendosurit, të punësuarit në ambasada, të burgosurit dhe të pastrehët

T E

Zaev kandidat i vetëm për kreun e LSDM-së

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...