Sport

Arton Berisha kundër serbit, Knazevic

Zhurnal Ads

Boksieri me prejardhje nga Kosova por që jeton dhe vepron në Gjermani, Arton Berisha, më 17 tëtor në Bayer do të zhvilloj ndeshjen e tij të dhjetë në boksin profesionist kurse kundërshtar i tij do të jetë sërbi i papërshtatshëm, Darko Knazevic. Cekim se Berisha para 1 muaji pati një rikthim të suksesshëm në boks edhe atë pas një viti e gjysmë pauzë duke mposht me pikë Pavel Albrecht.

Ndryshe për këtë ndeshje boksieri kosovar kryesisht është duke u përgatit në klubin e tij me trajnerin personal ku kohë pas kohe po shfrytëzon edhe sparing partner. Ai për portalin për sporte luftarake “ArenaRing” thotë se ndihet mirë dhe beson fuqishëm në fitoren e radhës. Ndryshe, cekim se Arton Berisha në karrierën e boksit profesionist nuk ka pësuar asnjeri dhe ka një rekord pozimit prej 9 fitoreve me radhë.

Postime të ngjashme

“Ende nuk me ka bindur Havertz, ai duhet të bëjë më shumë”

S.B.

Sahiti konfirmon se sa gjatë do të mbetet jashtë fushave Amir Rrahmani pasi u lëndua ndaj Moldavisë

XH,I

Griezmann: Nuk do t’i qeth flokët edhe nëse Barcelona më urdhëron

XH,I
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...