Agjencia Zhurnal.mk
Kulturë

As Covid 19 nuk e ndali muzikën qytetare në Shkodër

Ahengu shkodran 2020, paçka se po jetojmë në një normalitet me Covid-19, erdhi në oborrin e banesës karakteristike me risi, ku këtë vit u ndërthurën intepretimet e artisteve profesionist me talentet e reja.

Ju kishte munguar të kënduarit live dhe këngëtarët Shkodran nuk kursejnë një thirrje ndaj qeverisë që të rishohë vendimet për të rihapur muzikën që e cilësojnë ilaç të shpirtit.

“Ahengu Shkodran” i shpallur si një ndër shtatë kryeveprat e trashëgimisë shpirtërore shqiptare, erdhi në edicionin e tij të 8-te nën kujdesin e qendrës kulturore Pjetër Gaci dhe teatrit Migjeni e Bashkisë Shkodër.

Postime të ngjashme

Origjina e panjohur e ‘Himnit të alfabetit’, të shkruar nga Parashqevi Qiriazi

S.B.

Instituti Francez në Shkup i dhuroi një donacion librash Universitetit të Tetovës

Z H

Letra që Gabriel Garsia Markez i shkroi të dashurës

S.B.

Historia tragjike e ish-shokut të klasës të Enver Hoxhës, që u ekzekutua me urdhër të tij: Partizanët shkuan për ta arrestuar te shtëpia e tij…

S.B.

Prek zemrat e të gjithëve babai i aktori të ndjerë Luran Ahmetit: “PËR DJALIN TIM TË MIRË”

R Zh

“Lahuta e Malcisë”, 84 vite nga botimi i kryeveprës së Gjergj Fishtës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...