Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

As stuhia e madhe e dëborës nuk e ndal “kaubojin” të perfomojë me gitarë në Time Square të New Yorkut

Qyteti i New Yorkut është mbuluar nga një sasi e madhe dëborës, e cila nuk është regjistruar që nga viti 2016.

Paralajmërimet për stuhinë janë dhënë prej ditësh, ndërsa kryetari i Bashkisë, Bill de Blasio vendosi kufizime në udhëtimet jo-thelbësore duke filluar nga ora 6 e mëngjesit të hënën.

Por, kushtet e jashtëzakonshme nuk e ndaluan “Kaubojin e zhveshur” të ecte vetëm në të brendshme në “Times Square”.

Veç dëborës, po ashtu edhe erëra të forta pritet të godasin qytetin amerikan dhe do t’iu vështirësojë jetën njujorkezëve.

Moti i keq ka ndikuar në fushatën e vaksinimit kundër coronavirusit në New York.

Postime të ngjashme

​Aktivitetet që e rigjenerojnë trurin tonë

D V

Lum si mamatë që lindin në gusht, 7 arsyet fëmijët e tyre i duan dhe i lakmojnë të gjithë

D V

“Guida” si të bëhesh një mjeshtre e flirtimit

D V

Prindër, ndëshkoni veprimin dhe jo fëmijën!

D V

Zgjidhni një imazh dhe zbuloni mesazhin emocionues që ka për ju

D V

Jo 1 por 4 libra; Harry do të publikojë të dytin vetëm pasi mbretëresha të vdesë, për këtë arsye

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...