Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Asani: Kuadrot e reja do të përzgjedhen vetëm sipas profesionalizmit dhe cilësive

Shkup, 25 dhjetor – Zhurnal.mk – Zv.drejtori i Byrosë për Siguri Publike, Arif Asani, përmes një statusi të tij në FB, ka paralajmëruar se në këtë institucion së shpejti do të ketë avansime të reja në detyrë, ndërsa ata që do të duan të punësohen, duhet të jenë të suksesshëm dhe të kenë bagazh profesional prapa vetes, informon Zhurnal.

Përzgjedhja e kuadrove do të bëhet vetëm se duke patur përvojë profesionale dhe të punojë me dinjitet.

“Profesionisti vlerësohet me atë që ka lënë mbas vetes në vendet ku ka shërbyer, kjo është e vetmja cilësi që do vlejë edhe në përzgjedhjen e kuadrove të reja në vendet kyçe në institucionin ku menaxhoj unë!”, ka shkruar Asani.

Ndryshe, Asani deri para një muaji ishte zv.drejtor në Agjencinë për Siguri Kombëtare, ndërsa tani në Byronë për Siguri Publike.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Mariçiq: Kjo është një ditë e madhe për shtetin ligjor dhe për sundimin e së drejtës

T E

Spasovski: Hetimi duhet të dëshmojë ku është lëshimi dhe nëse dikush i ka ndihmuar Mijallkovit

T E

Zhurnal mëson / BDI nesër mbledh kryesinë në Reçicë të Vogël

Bexhet Musliu

Todorov i drejtohet Mickoskit: Ik, derisa unë luftoja kundër Zaevit ti ndërtoje hidrocentrale

T E

Arjanit Hoxha takim pune me kolegun e tij turk, Bekir Pakdemirli

Bexhet Musliu

Fillon qarkullimi i pagesave në Postën e RMV-së

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...