Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

ASAP Rocky dhuron ushqim për strehimoren ku dikur jetoi

Reperi amerikan, ASAP Rocky duket se nuk ka harruar se nga vjen, kjo pasi vendosi që personalisht t’i dhurojë 120 vakte ushqimore familjeve në një strehimore ku ai dhe nëna e tij dikur kishin jetuar në fillim të viteve 2000.

Artisti i popullarizuar këtë e bëri në prag të Ditës së Falënderimeve, i cili ofroi 120 vakte të nxehta nga restoranti i tij i preferuar, ‘Amy Ruth’s Restaurant’.

I nominuari dy herë për çmimin ‘Grammy’ i shërbeu 83 familjeve, përfshirë 111 fëmijë.

Rocky ndërkohë u përmbahej rregullave ndaj COVID-19, duke respektuar distancën sociale.

Ky veprim i tij u komentua gjithandej, meqë Rocky dhe nëna e tij, Renee Black, qëndruan në strehimore në fillim të viteve 2000.

Raportohet se ASAP dhe nëna e tij përfituan nga shërbimet e shpëtimit të strehës dhe kjo ishte një arsye e madhe pse ai donte të merrte pjesë dhe t’i kthehej vendit që u siguroi atyre një shtëpi të përkohshme kur ata kishin më shumë nevojë.

Gjesti ishte veçanërisht domethënës gjatë kësaj kohe, ndërsa familjet luftojnë mes një pandemie për të përmbushur nevojat e tyre më themelore.

Postime të ngjashme

Renee bën bashkë Norën e Robertin

Dafina Vidishiqi

Adrola thotë se shoqëria jonë nuk di ta menaxhojë lirinë e demokracinë: Çohu Enver, na bëj derman

Dafina Vidishiqi

Khloe thekson çdo pjesë të trupit në veshjen e ngushtë teksa pozon pranë veturës “Rolls Royce”

Dafina Vidishiqi

Roza Lati tregon ankthin e përjetuar: Sytë nga deti mos na gllabëronte

Dafina Vidishiqi

Erika Jayne ndahet nga Tom Girardi pas 20 vitesh martesë

Dafina Vidishiqi

Dhurata Dora feston për 23 milionëshin me “Only You”

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...